Формуємо культурно-гігієнічні навички змалку

21 бер. 2018
Одним з пріоритетних завдань виховання дітей в дошкільному закладі освіти № 20 є виховання культурно-гігієнічних навичок дошкільників. Педагоги нашого закладу впевнені, що дотримання даних навичок є складовою культури поведінки людини, сприяють дотриманню гігієнічних вимог та збереженню здоров’я малюків.

Вже з раннього віку вихователі закладу вчать дітей мити руки перед прийняттям їжі, самостійно сідати до столу, їсти ложкою, пити з чашки, не обливаючись, користуватися серветкою. Молодші дошкільники вдосконалюють ці навички, вчаться їсти охайно, ретельно пережовувати їжу. Малюки виконують нескладні доручення, пов’язані з сервіруванням столу: розставляють хлібниці, розкладають ложки, тощо. В середніх та старших групах діти чергують по їдальні, по заняттях, користуються підказками «Куточків чергових», вчаться прибирати зі столу, слідкують за своєю зовнішністю, дотримуються порядку в групі.

Ефективному формуванню культурно-гігієнічних навичок сприяє гра, яка є основним видом діяльності дошкільників. Діти з задоволенням грають у дидактичні ігри: «Пригостимо ляльку обідом», «Підбери посуд для ляльки», «Чаювання у звірят», «На гостину до Їжачка», «Зустрічаємо гостей», та настільно-друковані ігри. В кожній групі закладу створені ігрові осередки, де діти закріплюють та вдосконалюють свої навички культури поведінки, спілкування в сюжетно-рольових іграх «Кафе», «Дитячий садок», «Лікарня» та ін...

Процес формування у дошкільників культурно-гігієнічних навичок є успішним лише за умови тісної співпраці дошкільного закладу та сім’ї. Тому, вихователі проводять бесіди, консультації для батьків «Правила поведінки за столом», «Здоровий спосіб життя», «Малюки і гігієна», виготовляють папки, ширми для ознайомлення батьків з вимогами Базового компонента дошкільної освіти України.