Усі професії важливі й усі потрібні

25 квіт. 2018
Як виховати дітей працелюбними, соціально активними, відповідальними, щоб вони поважали людську працю та її результати? Звісно, передусім слід змалку залучати їх до посильної трудової діяльності, безпосередньо ознайомлювати з професіями найближчих дорослих.

Проявити і закріпити набуті уявлення, вміння, а також творче мислення допомогла малятам вихователь старшої групи «Барвінок» Флоря Яна Вікторівна.  Провівши 25 квітня 2018 р. у ДНЗ № 20,  інтегроване заняття «Фестиваль професій», в якому були включені розділи програми з  економіки, довкілля  та розвитку зв’язного мовлення, на якому  діти мали змогу цікаво ознайомитись  з різними професіями і мали  можливість застосувати набуті знання у практичних, життєвих ситуаціях. На занятті вихователь формувала життєву компетентність дітей: комунікативну, еко­номічну. У ході цікавих  творчих завдань «Найкраща професія», «Виправ ситуацію» та «Професії подружились» розвинула в малят творче мислення, уяву, зв’язне мовлення,  та разом  дійшли висновку що всі професії важливі.

У дидактичній грі "Плутанина" діти з’ясовували  яке знаряддя праці потрібне саме для  професії своєї команди тим самим  збагативши словник словами, що озна­чають назви інструментів, приладдя. Завдяки мнемотехніці, діти з легкістю пригадали прислів’я про працю та правила чеснот на які звертав увагу Василь Сухомлинський в своїх оповіданнях для дітей.  Вихователь розвинула в дітей мов­лення, мислення, пам’ять, спостережливість, інтерес до різних професій. Виховала повагу до людей різних професій, любов до праці. Під час заняття діти отримали купу позитивних емоцій, вражень від командної гри, та  маленькі призи на згадку.