Хліб нам дає життя

21 лист. 2018
20 листопада 2018 року в ДЗН (ясла-садок) № 20 в І середній групі «Ромашка» проведено комплексне заняття на тему: «Хліб – наше багатство» (ознайомлення з довкіллям, природа, народознавство).

Вихователь Худяй Л.В., узагальнила і закріпила знання  дітей про послідовність процесів вирощування хліба, про те, що хліб найцінніший продукт харчування, для одержання його потрібно багато зусиль. Виховала прагнення робити добрі вчинки, бажання прийти на допомогу.      Під час дидактичної гри «Як хліб прийшов до нас», використовуючи інноваційну технологію мнемотехніку, прийом «Піктограми» діти вивчили послідовну появу хліба на шляху: земля, зерно, колосок, борошно, тісто, хліб. Протягом  дидактично – рухливої гри «До бабусі у село», малята розширили знання про працю тракториста, комбайнера, мельника, пекаря, шофера, продавця. Виховували почуття поваги до праці та до людей праці, діти розповіли про господаря пшеничного поля – О.В. Гіталова.

В ході гри «Знайди зернята», діти вчилися відрізняти зерно від насіння кукурудзи і соняшника, розвивали дрібну моторику рук. Веселого настрою додала жартівлива пісня  «Грицю, Грицю». Щоб допомогти, ляльці Петрику, до дня народження В.О. Сухомлинського оформити виставку, діти  склали з розрізних картинок хлібобулочні вироби. З подякою до малят, Петрик,  передав на рушнику коровай. Практичні знання, які вони здобули під час заняття допомогли дітям зрозуміти, як треба берегти кожну крихту хліба, який так тяжко дістається.