Допоміжні засоби навчання-запорука підтримки дітей з ООП в освітньому процесі

26 квіт. 2024
Заклад дошкільної освіти(ясла-садок) № 20 значну увагу приділяє допоміжним засобам навчання. Фахівці груп з інклюзивною формою навчання використовують їх з метою когнітивного, моторного, соціального та комунікативного розвитку дітей з ООП.

Так вихователі середньої групи «Калинка»  Полтавець Н.О., Паламарчук А.О. асистент вихователя Захарченко Ю.І. спрямовують свою роботу на задоволення навчальних проблем кожної дитини з ООП. Перш за все-це заняття побудовані на особистісно- орієнтованій взаємодії, які дають змогу здійснити індивідуальний підхід, стимулювати пізнавальну активність. На кожне заняття вихователі готують аналогічний наочний, дидактичний, ігровий матеріал, обладнання, які вони переглядають у своєму темпі паралельно з тим, що говорить вихователь. За допомогою асистента вихователя індивідуально дублюють фронтальні інструкції, розбивають виконання завдань до хвилин. Значна увага надається усному опитуванню. Педагоги підбирають питання такої складності, щоб дитина їх зрозуміла. Відповіді на спрощенні питання створюють для дітей ситуацію успіху. Практикується такий допоміжний засіб навчання, як моделювання. Коли треба, щоб дитина не відволікалась, вихователі надають підказку прямо на собі. Не пояснюють, а показують  жестами, мімікою, рухами куди дивитись, як сидіти, що робити і т.п. Такий засіб діти більше сприймають ніж словесну інструкцію. На кожному занятті мотивують вихованців, заохочують їх цікавими наліпками, жетонами. Засобами арттерапії впливають на емоційно-вольову сферу дітей. Головне не пропустити індивідуальні особливості дитини та врахувати її потреби.