Проектна діяльність старших дошкільників

12 жовт. 2016
Протягом жовтня 2016 року в ДНЗ № 20 у старшій групі «Калинка» триває довготривалий проект на тему: «Осінні дива». Вихователі Репенько О.А. та Лехкошерст Н.О. запланували ряд заходів, спрямованих на ознайомлення та дослідження осінніх явищ дітьми групи.

Основним завданням педагогів є створити сприятливі умови для засвоєння дітьми нових знань про осінні явища в природі. Беручи участь у заходах, діти набувають знання не лише про осінь, як пору року, а й про осінні народні свята, прикмети і традиції, про тварин лісу і їх життя восени, про різноманітність рослинності нашого краю.

В ході проекту діти з вихователями спостерігають за змінами в житті рослин, поведінці птахів, комах, читають художні твори, переглядають розвиваючі фільми, проводять досліди в природі, грають в дидактичні та рухливі ігри. Знання закріплюються і уточнюються під час занять природничого змісту, мовленнєвого розвитку, ознайомлення з довкіллям: «Життя найменших істот восени», «Ліс восени», «Традиційні осінні свята». Свої враження діти передають в роботах під час занять художньо – естетичного напрямку: «Листочки на віконці», «Осінні квіти», «Осінній натюрморт» та інші.

Учасниками проекту стали не тільки діти і вихователі, але й їх батьки. Однією з колективних робіт буде виставка поробок з природного матеріалу на тему «Осінь - чарівниця», яка разом із тематичним святом «Осінній ярмарок», стане гарним підсумком даного проекту.