заняття по ознайомленню з природою «На пташиному подвір’ї»

27 бер. 2017
27.03.2017р. в ІІ молодшій групі «Дзвіночок», ДНЗ № 20, було проведене заняття по ознайомленню з природою «На пташиному подвір’ї», вихователем Осіповою О.М.

Для зацікавлення дітей вихователь використав запрошення у вигляді листа від птахів з їх контурним зображенням. Дітлахи з легкістю розпізнали качку, півня, гуску, курку. Використала дидактичну  гру «Збери птаха з частин» за допомогою якої  малюки  закріпили основні характерні ознаки будови свійських птахів їх спільні та відмінні характеристики.  Дошкільнята вчилися розпізнавати сліди птахів.  Також по фотографіям називали членів пташиної родини. Діти залюбки допомогли  загубленим каченятам, курчатам, гусенятам знайти свої родини та матусь. Виконуючи вправи  фізхвилинки  діти імітували ходу птахів їх голоси в різних ситуаціях. Дорослий за допомогою дидактичної вправи «Нагодуємо птахів» - уточнила, розширила знання про харчування свійських птахів. Ознайомлюючи малюків з птахами Оксана Миколаївна виховувала бажання піклуватися, доглядати за ними. Розвивала пізнавальний інтерес до світу птахів.

На занятті вихователь використала доцільний, яскравий, правдоподібний демонстраційний матеріал для розширення знань дошкільників про мешканців пташиного подвір’я. Заняття пройшло в ігровій формі при активній діяльності малюків. Велику увагу звертала на розвиток мовленнєвих навичок, бажання дітей висловлюватися. В навчальній діяльності підтримувала партнерські відносини з вихованцями.