Твій друг – безпечний рух!

22 лист. 2018
Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Відстані між районами, установами, магазинами такі значні, що подолати їх можна тільки за допомогою транспорту.

Тому в ДНЗ № 20  з 12 по 16  листопада було проведено додатковий Тиждень безпеки дорожнього руху, під час якого педагоги знайомили малюків із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя.

Метою заходу було закріпити з дітьми правила дорожнього руху, прищепити розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчити приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, виробити  навички спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховати бережливе ставлення до свого життя.

Вихователі кожної групи розробили план проведення заходів на весь календарний тиждень. В планах передбачені різноманітні форми та методи роботи з вихованцями та їх батьками щодо попередження травмування та загибелі дітей у дорожньо- транспортних пригодах.

Тематика і об’єми  інформаційного навантаження на дітей підібрана з врахуванням вікових груп дітей.

Протягом Тижня вихователі щоденно проводили різні заходи, а саме:

- заняття; бесіди; розгляд ілюстрацій; спостереження за транспортом , з території закладу; спортивну розвагу; знайомство з світлофором; знайомство з дорожньою розміткою "зебра"; конкурс малюнку; оформлення куточків, папок-пересувок; індивідуальні бесіди з батьками  про домашнє виховання у дітей щодо дотримання правил дорожнього руху; моделювання небезпечних дорожніх ситуацій.

Вивчення Правил дорожнього руху  проводилося шляхом організації рухливих та дидактичних ігор. Діти безпосередньо під час ігор стають учасниками Дорожнього руху, самі роблять висновки, що може трапитися при порушенні Правил дорожнього руху, як потрібно поводитися на вулиці щоб уникнути нещасного випадку. Всі заплановані заходи були спрямовані на вироблення готовності вихованців запобіганню випадків травмування під час переходу по вулиці, дорожньо-транспортних пригод.